| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 120 / 88 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.275 kg |
| Længde | 433 cm |
| Bredde | 179 cm |
| Højde | 149 cm |
| Tophastighed | 192 km/t |
| Max påhæng | 1.450 kg |
| Sidst synet | 27 jan 2025 |
| Moment | 300 nm |
| Lasteevne | 585 kg |
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, træk, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, cd/radio, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, esp.
Bilen fremstår rigtig flot, kører og starter rigtig godt.
Serviceret den 03-02-2026 ved 91.192 km.
Synet den 27-01-2025.
Tandrem skiftet den 01-02-2023 ved 66.840 km.
Tidligere undevognsbehandlet
Sommerhjul medfølger.
Vi har flere forskellige Citroen c4 - Tjek vores hjemmeside Bjergsbiler.dk
Denne bil kan købes med Brugtbilsattest.
Brugtbils attest via synshallen.
Kilometer sikkerhed og Sikkerhed mod restgæld.
Mulighed for op til 24 måneders garanti forsikring.
Finansiering tilbydes med og uden udbetaling, fra 3, 99% i rente.
Vi tager gerne din gamle bil i byt.
Vi tilbyder også billig Kasko Forsikring til din bil ring og hør nærmere.
Der tages forbehold for tryk og taste-fejl i annoncen.