| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 163 / 120 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 2.000 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.368 kg |
| Længde | 456 cm |
| Bredde | 182 cm |
| Højde | 151 cm |
| Tophastighed | 215 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Sidst synet | 31 maj 2024 |
| Moment | 340 nm |
| Lasteevne | 682 kg |
Limited udgave - 2,0 163 HK, godt med udstyr.
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, alufælge, 16" alufælge, vinterhjul, el-sidespejle, tågelygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, træk, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, varme i forrude, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, usb-a tilslutning, isofix, airbag
Bilen fremstår flot, kører og starter godt.
Stort service den 06-09-2025 ved 180.000 km, inkl. gearolie.
Tandrem skiftet den 08-10-2024
Finansiering tilbydes med og uden udbetaling, fra 3, 99% i rente. Vi tager gerne din gamle bil i byt. Vi tilbyder også billig Kasko Forsikring til din bil ring og hør nærmere. Der tages forbehold for tryk og taste-fejl i annoncen.
Sælges engros uden garanti / reklamationsret.