| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 180 / 132 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 2.000 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 1.605 kg |
| Længde | 452 cm |
| Bredde | 184 cm |
| Højde | 169 cm |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Max påhæng | 2.100 kg |
| Sidst synet | 11 nov 2024 |
| Moment | 400 nm |
| Lasteevne | 595 kg |
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, højdejust. forsæder, el indst. førersæde, el indst. førersæde m. memory, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, alufælge, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (elektrisk), automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, fod betjent bagklap, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, automatisk parkeringssystem, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, esp, vognbaneassistent.
Bilen fremstår rigtig flot, kører og starter som ny.
Synet den 11-11-2024
Serviceret den 18.09.20025 ved 120.240 km.
Tidligere undervognsbehandlet
1 ejer.
fuld servicebog
Vi har flere forskellige Ford Kuga - Tjek vores hjemmeside Bjergsbiler.dk
Denne bil kan købes med Brugtbilsattest.
Brugtbils attest via synshallen.
Kilometer sikkerhed og Sikkerhed mod restgæld.
Mulighed for op til 24 måneders garanti forsikring.
Finansiering tilbydes med og uden udbetaling, fra 3, 99% i rente.
Vi tager gerne din gamle bil i byt.
Vi tilbyder også billig Kasko Forsikring til din bil ring og hør nærmere.
Der tages forbehold for tryk og taste-fejl i annoncen.