| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 68 / 50 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.400 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.102 kg |
| Længde | 387 cm |
| Bredde | 166 cm |
| Højde | 145 cm |
| Tophastighed | 166 km/t |
| Max påhæng | 1.000 kg |
| Sidst synet | 4 mar 2024 |
| Moment | 160 nm |
| Lasteevne | 391 kg |
stofindtræk, el-sidespejle, træk, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, el-ruder, airbag.
Bilen fremstår ok, kører og starter fint.
Serviceret 26-05-2025 ved 271.000 km
Bilen er servicere for ca. hver 20.000 km.
Tandremmen er sidst skiftet 27-03-2023 ved 241.942 km
Reg nr: AF85394
Finansiering tilbydes med og uden udbetaling, fra 3, 99% i rente.
Vi tager gerne din gamle bil i byt.
Vi tilbyder også billig Kasko Forsikring til din bil ring og hør nærmere.
Der tages forbehold for tryk og taste-fejl i annoncen.
Sælges engros uden garanti / reklamationsret.