| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 150 / 110 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 2.000 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.515 kg |
| Længde | 449 cm |
| Bredde | 184 cm |
| Højde | 163 cm |
| Tophastighed | 202 km/t |
| Max påhæng | 2.000 kg |
| Sidst synet | 14 jan 2026 |
| Moment | 340 nm |
| Lasteevne | 555 kg |
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, alufælge, 17" alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, træk, automatgear, ratgearskifte, varme i rat, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, aux tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, vognbaneassistent.
Bilen fremstår rigtig flot, kører og starter som ny.
Synet den 14-01-2026
1 ejer
Sidst servicere uge 27-2025 ved 150.000 km. Har fået olie skift for hver 15.000 km
Tandrem skiftet den 20-03-2025 ved 138.500 km. inkl. nox sensor.
Gearolie sidst skiftet ved 114.000 km.
Tidligere undervognsbehandlet
webastofyr med sms modul
Denne bil kan købes med Brugtbilsattest.
Brugtbils attest via synshallen.
Kilometer sikkerhed og Sikkerhed mod restgæld.
Mulighed for op til 24 måneders garanti forsikring.
Finansiering tilbydes med og uden udbetaling, fra 3, 99% i rente.
Vi tager gerne din gamle bil i byt.
Vi tilbyder også billig Kasko Forsikring til din bil ring og hør nærmere.
Der tages forbehold for tryk og taste-fejl i annoncen.